W ramach programu „Poznaj Polskę” w dniu 15.06.2022 r. nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.

W Białej Fabryce znajduje się Centralne Muzeum Włókiennictwa, posiada jedną z najbogatszych w świecie kolekcji współczesnej tkaniny artystycznej.Od 1972 r. cyklicznie organizuje prestiżową imprezę wystawienniczą Międzynarodowe Triennale Tkaniny – największą i najstarszą imprezę o tym profilu. Muzeum oferuje zwiedzającym możliwość obcowania z wybranymi eksponatami oraz zapoznania się z historią przemysłu włókienniczego, Białej Fabryki oraz rodziny Geyerów, która kryje wiele sekretów. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać prezentowane rodzaje tkanin i splotów oraz stroje, jakie ludzie nosili w XIX i XX wieku. Zobaczyli przy pracy maszynę parową, żakard oraz selfaktor, ożywione dzięki nowoczesnym technologiom. Wędrując szlakiem elementów związanych z przemysłem włókienniczym zwiedzający przenieśli się w czasy Łodzi przemysłowej.

W samo południe uczniowie wraz z przewodnikiem i opiekunami udali się na spacer po uznawanej za najdłuższą  handlową ulicę Europy – ulicą Piotrkowską, gdzie zobaczyli między innymi wiele pięknych kamienic secesyjnych z początku XX w., słynną aleję gwiazd, pomnik Misia Uszatka czy Fortepian Rubinsteina. Po spacerze wszyscy uczestnicy udali się na obiad w Restauracji Galicja na ternie Manufaktury, po którym wyruszyli na dalsze zwiedzanie miasta, dawnego imperium fabrykanta  Izraela Poznańskiego, jednego z trzech łódzkich „królów bawełny”.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii FACEBOOK

WYCIECZKA DO PUŁAW I KAZIMIERZA DOLNEGO
20.05.2022 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego i Puław. Przy pięknej pogodzie uczniowie mieli okazję poznać historię ważnych zabytków Puław (Pałac Czartoryskich) i Kazimierza Dolnego (Ruiny Zamku, Cmentarz Żydowski w Starych Kiejkutach, wąwóz lessowy, Baszta, Stary Rynek).
Wycieczka została dofinansowana w ramach programu MEN Poznaj Polskę. 
Zapraszamy do galerii zdjęć Facebook
Uczniowie klas 7 a 7 b 8 a i 8 b ZSP w dniach 30-31 maja br., uczestniczyli w dwudniowej wycieczce szlakiem piastowskim Biskupin-Gniezno-Poznań. Uczniowie mieli okazję podziwiać m.in. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Archikatedrę z drzwiami gnieźnieńskimi, Bazylikę pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła z podziemiami i grobami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, rynek z ratuszem i koziołkami.
Wycieczka współfinansowana w ramach programu Poznaj Polskę.
Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook

2.06.2022 r. w ramach programu „Poznaj Polskę”, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Miasto Mikołaja Kopernika. Całodniowa wycieczka była dla uczniów dużą frajdą i zastrzykiem wiedzy.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook

Konkurs Ekologiczny „Drugie życie odpadów” dla uczniów Publicznych Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Radzymin.

  1. Każda praca powinna być na odwrocie podpisana imieniem i nazwiskiem, adresem, numerem telefonu, podaniem szkoły i klasy do jakiej należy uczestnik.
  2. Plakat powinien zawierać elementy pochodzące z surowców wtórnych, np. nakrętki, plastikowe butelki, kawałki foli, tekturę, kubki, itp. max. w formacie A3.
  3. Prace konkursowe należy dostarczyć do sekretariatu szkoły, do której uczęszcza uczestnik.
  4. Termin składania prac konkursowych: do 6.12.2021 r.
  5. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu zachęcającego (propagującego) dbanie o ochronę środowiska, zawierającego elementy mi.in:

–        negatywny wpływ działalności człowieka na stan środowiska naturalnego (zanieczyszczenia powietrza, wód i gleb, dzikie wysypiska śmieci),

–        form ochrony przyrody (rezerwat, pomniki przyrody, ochrona gatunkowa roślin i zwierząt),

–        informacji dotyczących prawidłowej segregacji odpadów, punktów odbioru odpadów komunalnych.

     6. Za uczestnictwo w konkursie każda ze szkół otrzyma metalowe serce służące do zbierania nakrętek, szkoły, które posiadają metalowe         serca otrzymają pojemniki do zbierania zużytych baterii.

7. Dla uczniów najlepszych prac bony towarowe na zakup sprzętu sportowego.

https://spciemne.radzymin.pl/wp-content/uploads/2021/11/regulamin-konkursu-drugie-zycie-odpadow.pdf

https://spciemne.radzymin.pl/wp-content/uploads/2021/11/RODO-zgoda-udzial-w-konkursie-zabawka-ze-skrawka-Drugie-zycie-odpadow-bez-wizwerunku-ZGKiM-Radzymin.pdf

 

W załączniku regulamin konkursu CZARODZIEJSKIE DRZEWO

 

Regulamin Konkursu

Szanowni Rodzice!

Zebranie informacyjne dla rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczały do grupy przedszkolnej 3-4 latków odbędzie się 24.08.2021 r. o godz. 17.00-na zebranie nie zabieramy dzieci.

 

Z dziećmi zapraszamy na dni adaptacyjne w następujących terminach:

25.08.2021 r. g.10.00-11.00

26.08.2021 r. g.10.00-11.00